+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kuruyemiş Kavurma Makinaları

Özstar Kuruyemiş Makinaları

İnsan sağlığına olan faydaları araştırmalar sonucunda kanıtlanmış olan kuruyemişler, her yaştan insanın yiyebileceği türde besinlerdir.  Özellikle kalp damar sağlığı açısından tam bir şifa deposu olan kuruyemişler, kolesterolün düşürülmesinde de oldukça etkilidir.  Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı halinde olan kuru yemişler günümüzde diyetlerin de ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. İçerisinde bulunan doymamış asitler nedeniyle düşük yoğunluklu lipoproteini ve kötü kolesterol düzeyini düşürmekte yardımcıdır. 

Sağlıklı gıdalar arasındaki yerini alan Kuruyemişlerin üretim kısmı da oldukça önem arz edeni bir diğer konudur.  İşleme ve paketleme kısmına gelene kadar kuruyemişler bir çok safhadan geçmektedir.  Ancak belirtmek isteriz ki kuruyemiş üretimin de en önemli konulardan biri Kuruyemiş Makinaları ve Kuruyemiş Kavurma Makinalarıdır.  Ham halde tarlalardan fabrikalara kabul edilen kuru yemiş çeşitleri elavatörlerden geçirilerek aspirasyon işlemine tabi tutulmaktadır.  Tozu uzaklaştırılan ve sınıflarına göre ayrıştırılan kuru yemişler kavurma ve fırınlama uygulamalarının yapıldığı Kuruyemiş Kavurma ve Kızartma Makinalarından geçmektedir.

Özstar Kuruyemiş Kavurma makinaları besin değerlerini kaybetmesini engelleyecek ölçüde de kuruyemişleri ısıya maruz bırakarak fırınlama ünitesinde çerezlerin kavrulmasını sağlar.  Yüksek kapasiteli üretim yapılmasını sağlayan bu makinalar neticesinde tuzlama ve soslama uygulamalarının ardından paketleme işlemine alınmaktadır. 

İnsan eli değmeden hijyenik koşullar altında üretime izin veren makinalar sayesinde işlemden geçen kuruyemiş çeşitleri çıtır çıtır lezzetleriyle paketlenmiş halde satılmaktadır.  Hava almayan ambalajların içerisinde muhafaza edilen fındık, leblebi, ay çekirdeği, Antep fıstığı, kaju, sarı leblebi, beyaz leblebi, badem damak tadınıza uygun şekilde lezzetleri korunur. 

Sağlıklı atıştırmalık olarak marketlerde ve birçok satış noktasında bizlere sunulan kuruyemişlerin üretim tarihine ve üretim firmasının kalitesine bakarak satın almak unutulmaması gereken bir diğer konudur. 

Günlük hayatınızda ve eğlence meclislerinde harika birer lezzet olan kuruyemişler, her yaşa ve damağa hitap eden lezzette ve tattadır.  Alerjiniz olmadığı taktirde istediğiniz gibi tüketebilirsiniz…