+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Özstar Kuruyemiş Kavurma Makinaları, Kuruyemiş Makinaları, Fıstık Kavurma Makinası, Fındık Kavurma Makinası, Çekirdek Kavurma Makinası, Kaju Kavurma Makinası, Badem Kavurma Makinası, Paletli Kuruyemiş Kavurma Makinası

Hususlar Fındık İşleme

 

Sağlık özellikleri, gıda ürünü geliştirmede kuruyemişler için güçlü bir yeni satış noktası olarak ortaya çıkarken, gıda formüle edicileri ve şefler, bir bileşen olarak işlevlerine odaklanmaya devam ediyor. Kuruyemişler, tarif geliştiricilere bir dizi lezzet, doku ve görünüm avantajları, sıradanları ustaca özel ikramlara ve lüks yemeklere dönüştürebilen nitelikler sunar. Kuruyemişlerin popüler bir gıda formüle etme maddesi olarak ortaya çıkması şaşırtıcı değil. Gıda ürünlerinin yağ, lif ve kalori profilini geliştirmek için lezzetli, kolay ve genellikle ucuz bir çözümdür. Gevrek dokuları ve zengin lezzetleri, çok çeşitli ürünlerin yeme deneyimine değer katarken, sağlıklı yağ ve lif içerikleri tokluğu artırmaya yardımcı olur. Öz Star Makina firması kahve kavurma makinesi, fritöz, kaplama tavaları, şeker kaplama bidonları vb. birçok makineyi tedarik etmektedir.

Tüketiciler bir yemek servisi ürününde kuruyemiş gördüklerinde, fındıksı bir tat ve gevrek bir doku beklerler. Isı lambası veya reşo kabı, garnitür veya pilavdaki gurme, şerit veya dilimlenmiş fındıkları ıslak, macunsu bir karmaşaya dönüştürdüğünde bu umutlar suya düşer. Tatlılardaki fındık dolguları ve dondurmadaki katkılar, tatlılardaki kızarmış fındıklarla ilişkili gevrek, çabuk kıvamını kaybettiğinde, hem yemek yiyenler hem de yemek servisi operatörleri hayal kırıklığına uğrar. Badem, pikan cevizi ve ceviz gibi kuruyemişler işlenirken haşlama, dilimleme ve kesme aşamaları kabuklu yemişlerdeki hücre yapısını açar. Artan yüzey, kuruyemişleri su göçü ve buna bağlı dokudaki düşüş için ideal hedefler haline getirir. Nem bariyeri kaplamaları bunu en aza indirmenin bir yoludur. Tuzlu uygulamalar için - yemek servisi için tipiktir - parçaların su geçirmeyen yumuşak bir kaplama ile kaplanmasıyla partikül içine su geçişi önlenebilir. Badem ve ceviz gibi kuruyemişler, suyu emmelerini ve ıslanmalarını önlemek için kavrulabilir veya kaplanabilir veya yağ ile kızartılabilir. Kavurma, lezzet profilini geliştirir ve nihai ürünün tat profilinin bir parçası olabilen karakteristik olarak daha güçlü bir lezzet üretir.