+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kuruyemiş Kavurma Makinası, Fıstık Kavurma Makinası, Fındık Kavurma Makinası, Kaju Kavurma Makinası, Çekirdek Kavurma Makinası, Paletli Kuruyemiş Kavurma Makinası, Kavurma Makinası, Kabak Çekirdeği Kavurma Makinası

Ağaç Fıstığı ve Diyet

En yaygın ağaç kuruyemişleri arasında macadamia fıstığı, Brezilya fıstığı, kaju fıstığı, badem, ceviz, ceviz, antep fıstığı, kestane, fındık (filberts) ve çam fıstığı (pignoli veya pinon) bulunur. Daha az yaygın ağaç kuruyemişleri arasında kayın, balkabağı, chinquapins, gingko, hickory fındık, lychee fındık, pili fındık ve karite fındık bulunur.

OZSTAR (www.ozstarmakina.com), size mükemmel kavrulmuş fıstıkları sunmak için çeşitli kapasitelerde en iyi kavurma makinelerine sahiptir! fındıklara tat vermek ve baharatlamak için ek ekipman da sağlıyoruz. OZSTAR (www.ozstarmakina.com) ayrıca kuruyemişler için ilave aroma ve baharat ekipmanları da sağlamaktadır.

Birden Fazla Cevize Alerji: İnsanlar bir tür ağaç yemişine, bazı ağaç yemişlerine veya birçok ağaç yemişine alerjisi olabilir, ancak diğer ağaç yemişlerine alerjisi olmayabilir. Bunun nedeni, bazı kabuklu yemişlerin benzer proteinler içermesidir; örneğin, badem ve fındık, ceviz ve ceviz ile antep fıstığı ve kaju gibi benzer proteinler içerir. Bu protein benzerlikleri nedeniyle, bir bireyin her iki kuru yemişe alerjisi olması yaygındır. Örneğin, kajuya alerjiniz varsa, antep fıstığına da alerjiniz olma riskiniz daha yüksektir.

Bununla birlikte, ağaç fıstığı alerjisi olan çoğu insan, tüm ağaç kuruyemişlerine alerjisi yoktur. Bir veya daha fazla ağaç yemişine alerji olduğunda tüm ağaç yemişlerinden kaçınma kararı kişiseldir ve doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Gıda üretiminde, birden fazla ağaç yemişiyle çapraz temas riski daha yüksektir, bu da birçok sağlık uzmanının tüm ağaç yemişlerinden kaçınılmasını önermesine neden olmuştur.

Fındık Alerjisi ile İlişkili Belirtiler: dudaklarda karıncalanma, ağızda, kulaklarda ve gözlerde kaşıntı, oral alerji sendromu, kontakt dermatit, boğazda sıkışma, ürtiker (kurdeşen), anjiyoödem, konjonktivit, astım (astımlılarda), karın ağrısı, ishal, kusma, anafilaksi

Fındık alerjisi olan (veya fındık alerjisi olan bir çocuğa bakan) herkes etiketleri okuma, şiddetli gıda alerjilerinin belirtileri ve gıda alerjilerinin tedavisi konusunda kapsamlı bir şekilde bilgilendirilmelidir.