+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kaju Fıstığı ve Fıstık Kavurma

Kaju Fıstığı ve Fıstık Kavurma

 

Mağazada kavrulmuş fındık satın almak pahalı olabilir. Neyse ki, evde fındık kavurmak o kadar zor veya zaman alıcı değil. Bu Talimat fıstık ve kaju fıstığı üzerine odaklanırken, fıstık işlemi badem, fındık, ceviz ve cevizler için de kullanılabilir. Bazı teknikler, kavurma işleminden önce fındıkların ıslatılmasını gerektirir ve bu da iyi tatma fındıklarına neden olurken, daha zaman yoğundur. Bu yöntem çok daha basittir, ancak yine de harika lezzet ve doku ile sonuçlanır.

 

Kaynak hakkında bir kelime: toplu çiğ fındık, 4-5 lbs torbalarda satın alınırsa mağazalarda satın almaktan çok daha düşük bir maliyetle çevrimiçi olarak satın alınabilir. Aşağıdaki bileşen listesinde, kaliteli ve lezzet bulduğum dökme çiğ fındıklara bağlantılar var. Onları sipariş ediyorum, büyük torbaları bir çeyrek fermuarlı kilit dondurucu torbasına (standart bir jellyroll tavasını doldurmaya yetecek kadar tutar) ayırın, sonra dondurun. Aile taze kavrulmuş fındık istediğinde, önceki gece çözülmek için bir veya iki çanta koydum, sonra gerektiği gibi kızartın. Çözülmüş çiğ fındıklardan kavrulmuş ve soğutulmuşlara kadar geçen toplam süre 45 dakikadan azdır.

 

Fırını fıstık veya badem için 350 derece Fahrenheit'e, kaju fıstığı için 300 derece Fahrenheit'e ısıtın. Daha sonra 1 bardak suya üç yemek kaşığı tuz ekleyerek güçlü bir tuzlu su yapın. Suyu yaklaşık 45 saniye yüksekte mikrodalgaya alın. Karıştırın, ardından 45 saniye daha tekrar mikrodalgaya alın. Tuz suda çözünene kadar bir kez daha tekrarlayın.

 

Fıstık veya badem yerine kaju kavuruyorsanız, kaju daha büyük ve daha yumuşak olma eğiliminde olduğu için işlem biraz farklıdır. Sonuç olarak, onları daha düşük bir sıcaklıkta ve biraz daha uzun bir süre kavuruyoruz.

 

Sürecin geri kalanı aynı. Kajuları jellyroll tavasında tek bir kat halinde yayın, sonra 300 derece Fahrenheit'te 10 dakika kızartın. Sıyırıcı ile sıkın, tuzlu suyla püskürtün, sonra 10 dakika daha kızartın. Sıyırıcı ile bir kez daha sıkın, sonra 5 dakika daha kızartın. Onları fırından çıkarın (istenirse tekrar tuzlu suyla püskürtün) ve 10-15 dakika soğumaya bırakın.