+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kahve Kavurma Makinası, Kavurma Makinası, Kahve Çekirdeği Kavurma Makinası, Kahve Kavurma Makinaları

KAHVE TARİHÇESİ

16. yüzyılda kahve Orta Doğu'nun geri kalanına, İran'a, Türkiye'ye ve Kuzey Afrika'ya ulaşmıştı. İlk kahve tohumları Sufi Baba Budan tarafından 1670 yılında Yemen'den Hindistan alt kıtasına Ortadoğu'dan kaçırıldı. O zamandan önce ihraç edilen tüm kahveler kaynatıldı veya başka bir şekilde sterilize edildi. Baba Budan'ın portreleri, yedi kahve çekirdeğini göğsüne bağlayarak kaçırdığını gösteriyor. Bu kaçak tohumlardan yetiştirilen ilk bitkiler Mysore'da dikildi. Kahve 1600'de İtalya'ya, ardından Avrupa'nın geri kalanına, Endonezya'ya ve Amerika'ya yayıldı. İlk hazır kahve 1909'da mucit George Washington tarafından icat edildi. 1583'te Alman doktor Leonhard Rauwolf, Yakın Doğu'ya yaptığı on yıllık bir geziden döndükten sonra kahvenin şu tanımını yaptı: çok sayıda hastalık, özellikle mide hastalıkları. Tüketicileri sabahları, açıkçası, etrafta dolaşan ve her birinin bir bardak içtiği bir porselen fincanda alıyor. Su ve bunnu adı verilen bir çalının meyvesinden oluşur. Léonard Rauwolf, Reise in die Morgenländer (Almanca)

Bir kahve kavurma işletmesi başlatmak istiyorsanız, en ekonomik kahve kavurma makinelerine sahip TWINO Kavurma makinelerinin yanı sıra öğütücü, taş ayırıcı vb. diğer donanımlara da bakabilirsiniz.

Venedik ile Kuzey Afrika, Mısır ve Orta Doğu (o zamanlar Osmanlı İmparatorluğu) arasındaki gelişen ticaret, kahve de dahil olmak üzere birçok ürünü Venedik limanına getirdi. Venedik'ten Avrupa'nın geri kalanına tanıtıldı. Kahve, "Müslüman içeceği"ni yasaklama çağrılarına rağmen, 1600 yılında Papa VIII. İlk Avrupa kahvehanesi 1645'te Roma'da açıldı. 20. yüzyılın ilk yarısından kalma bir kahve kutusu. Museo del Objeto del Objeto koleksiyonundan. Büyük ölçekte kahve ithal eden ilk şirket Hollanda Doğu Hindistan Şirketi oldu. Hollandalılar daha sonra mahsulü Java ve Seylan'da yetiştirdi. Endonezya kahvesinin Java'dan Hollanda'ya ilk ihracatı 1711'de gerçekleşti.

Bir kahve kavurma işletmesi başlatmak istiyorsanız, en ekonomik kahve kavurma makinelerine sahip /TWINO Kavurma makinelerinin yanı sıra öğütücü, taş ayırıcı vb. diğer donanımlara da bakabilirsiniz.