+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kahve Kavurma Makinası, Kavurma Makinası, Kahve Çekirdeği Kavurma Makinası, Kahve Kavurma Makinaları

KAHVE TARİHÇESİ

Kahve içmenin veya kahve ağacının bilgisinin en eski güvenilir kanıtı, Yemen'deki Ahmed el-Ghaffar'ın hesaplarında 15. yüzyılın ortalarında ortaya çıkıyor. Kahve çekirdekleri ilk kez burada Arabistan'da kavrulup demlendi, şimdiki gibi. Kahve, Sufi çevreler tarafından dini ritüelleri için uyanık kalmak için kullanıldı. Kahve bitkisinin Yemen'de ortaya çıkmasından önce kökeni hakkında hesaplar farklıdır. Kahve, Etiyopya'dan Yemen'e Kızıldeniz üzerinden ticaret yoluyla getirilmiş olabilir. Bir hesap, Muhammed İbn Sa'd'ın içeceği Afrika kıyılarından Aden'e getirdiğini söylüyor. Diğer erken kayıtlar, Shadhili Sufi tarikatından Ali ben Omar'ın Arabistan'a kahveyi ilk tanıtan kişi olduğunu söylüyor.] El Shardi'ye göre, Ali ben Omar, 1401'de Adal kralı Sadadin'in arkadaşlarıyla birlikte kaldığı sırada kahveyle karşılaşmış olabilir. Ünlü 16. yüzyıl İslam alimi İbn Hacer el-Heytami, Zeila bölgesindeki bir ağaçtan geliştirilen qahwa adlı bir içeceğin yazılarında not eder. Kahve ilk olarak Etiyopya'dan Yemen'e Harar ve Habeş iç bölgelerinden tedarik edilen Berbera ve Zeila'dan Somalili tüccarlar tarafından ihraç edildi. Aden'in sömürge yöneticisi olan Kaptan Haines'e (1839-1854) göre, Mocha kahve ticareti 19. yüzyılda İngiliz kontrolündeki Aden tarafından ele geçirilmeden önce tarihsel olarak kahvelerinin üçte ikisini Berbera merkezli tüccarlardan ithal ediyordu. yüzyıl. Daha sonra Etiyopya kahvesinin çoğu Berbera üzerinden Aden'e ihraç edildi.

Berbera, Aden'e yalnızca büyük ölçüde boynuzlu sığır ve koyun sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Afrika ile Aden arasındaki ticaret her yıl büyük ölçüde artıyor. Sadece kahve makalesinde önemli bir ihracat var ve 'Berbera' kahvesi Bombay pazarında Mocha'dan önce duruyor Berbera'da sevk edilen kahve çok uzaklardan Hurrar, Abyssinia ve Kaffa'dan geliyor. Ticaretin tek bir limandan Aden'e gelmesi herkesin yararına olacaktır ve Berbera, kıyıda gemilerin pürüzsüz suda yatabilecekleri korumalı bir limanı olan tek yer.

Bir kahve kavurma işletmesi başlatmak istiyorsanız, en ekonomik kahve kavurma makinelerine (lütfen ziyaret edin veya kavurma makineleri için) sahip TWINO Kavurma makinelerinin yanı sıra öğütücü, taş ayırıcı vb. diğer donanımlara da bakabilirsiniz.