+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kahve Kavurma Makinası, Kahve Çekirdeği Kavurma Makinası, Kavurma Makinası, Kahve Makinası

Kahve türleri ve artıları ve eksileri

3 ana kahve çekirdeği türü vardır. Bu kahve çekirdeklerinin isimleri Robusta, Liberica ve Arabica'dır. Bu fasulyelerin de alt türleri vardır. Ancak bunlar ana fasulye türleridir. Bu fasulye türleri işlenirken ve hasat edilirken farklı tatlar alır.

Liberica: Liberica, Arabica ve Robusta'ya göre verimi düşük bir kahve türüdür.

Robusta: Diğer türlere göre %2,5 daha fazla kafein içeren bu kahve türü oldukça keskin bir tada sahiptir.

Arabica: Düşük kafeinli ve daha yumuşak bir tada sahip olan bu kahve çekirdeği aromatik ve lezzetlidir. Dünyadaki kahvenin %80'i bu çekirdeklerden üretilmektedir.

Bir kahve kavurma işletmesi başlatmak istiyorsanız, en ekonomik kahve kavurma makinelerine sahip OZSTAR/TWINO Kavurma makinelerinin yanı sıra öğütücü, taş ayırıcı vb. diğer donanımlara da göz atabilirsiniz.

 Vietnam – Robusta: Vietnam'da insanlar güçlü tadı olan Robusta kahve çekirdeğini tercih ediyor. Aslında Vietnam'ın Robusta'nın anavatanı olduğu söylenebilir. Vietnam, dünyanın en büyük kahve ihracatçıları arasında yer alıyor.

Endonezya - Robusta & Arabica: Kalitesi ve tadı Brezilya ve Kolombiya'ya göre solgun, dünya kahve üretiminde önemli bir yere sahip.

Brezilya – Arabica - Brezilya'da yetişen kahvenin çok lezzetli olması, geniş üretim alanları ve ürünün üstün kalitesidir. Brezilya'da üretilen kahve, asiditesi düşük olduğu için sıklıkla tercih ediliyor.

Hindistan - Arabica & Robusta - ülkenin güney bölgesinde yetişen kahve çekirdekleri yumuşak tadı ve yüksek asit seviyeleri ile bilinir.

Kolombiya – Arabica - Kolombiya'nın lezzetli kahve çeşitleri arasında Extra ve Supremo bulunur.

Etiyopya – Arabica: Lezzetli kahve veren değerli kahve ağaçlarına sahiptir.

Uganda - Arabica & Robusta: Uganda kahvesi aroması ve şaraba benzer asitliği açısından Afrika kahvesine benzer. Ama Kenya ya da Etiyopya kahvesi kadar popüler değil Uganda'da üretilen önemli kahve türleri arasında Bugishu da var.