+90 258 371 26 76
info@ozstarmakina.com
TR

Kahve Kavurma Makinası

Kahve Kavurma 101:

1. Kahve Kavurma işlemi:

Kahve kavurma, her bir çekirdekte bulunan temel yaşam maddelerini enfes aromalara dönüştürmek amacıyla yeşil kahveye dikkatli bir şekilde ısı uygulanmasını içeren bir işlemdir. Kahve kavurma makinelerimizi üretirken en iyi malzemelerle yapıldığından ve üretimin her aşamasının en iyi kalite/fiyat oranına sahip yüksek kaliteli makineler sağlamak için kontrol edildiğinden emin oluyoruz.

2. Açık ve Karanlık Kızartma Arasındaki Fark:

Bir fasulyenin rengi tarçın tonundan açık kahverengi/ten rengine kadar değişiyorsa, hafif kızartma olarak kabul edilir. Bu kızartmalar, çok keskin ve asidik bir tada sahip olabildikleri için genellikle espresso içeceklerinin yapımında geleneksel olarak kullanılmazlar. Tek kökenli kahveler genellikle daha hafif kavrulur, çünkü bu tarz kahvenin doğal ve benzersiz özelliklerini daha fazla korur.

Buna karşılık, koyu bir kızartma daha dolgun, acı tatlı ve keskin bir tada sahiptir. Fasulye ne kadar uzun süre kavrulursa, çekirdeğin yüzeyine o kadar fazla yağ çekilir ve ona daha koyu bir renk verilir. Bu çekirdeğin rengi, parlak orta çikolatadan neredeyse siyaha ve biraz yağlı renge kadar değişir. Bazı koyu kızartmalarda, daha dumanlı bir aroma ile daha fazla kömür tadı olabilir. Bu kızartmalar, espresso yerine demlenmiş kahve için en iyisidir.

Çoğu insan, kavurma ne kadar koyu olursa kahvenin o kadar az kafein içerdiğinin farkında değildir. Daha hafif bir kızartma, neredeyse her zaman size daha iyi bir vızıltı verecektir.

3. Kahve Kavurma Makinelerimiz:

Özstar Makine olarak makine sektöründeki tecrübemizle iki ana tipe ayrılan farklı tiplerde kahve kavurma makineleri üretmekteyiz:

Kahve dükkanı kavurma makineleri: 500 gram kahve kavurma, 2kg kahve kavurma, 5kg kahve kavurma ve 15kg kahve kavurma.

Kahve ticari kavurma makineleri: 30kg kahve kavurma, 60kg kahve kavurma, 120kg kahve kavurma, 180kg kahve kavurma, 240kg kahve kavurma ve 300kg kahve kavurma.

Daha fazla bilgi için http://cofferoasters.com/index.html adresini ziyaret edin.

Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edin https://ozstarmachinery.com/